Adwokat Marcin Malinowski specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców, pomagając również osobom prywatnym.

Specjalizuje się w świadczeniu pomocy Klientom w postępowaniach sądowych i kontrolnych również na etapie przed procesowym (przygotowawczym, ugodowym, biznesowym), przygotowując kompleksową taktykę postępowania, w tym procesową i obrończą.

Doradza i tworzy rozwiązania w biznesie minimalizujące ryzyko prawne.

Kancelaria świadczy również stałą obsługę prawną przedsiębiorstw.

Obycie zawodowe nierzadko poparte wymiernymi efektami przejawia się w reprezentacji Klientów przed organami państwowymi, w tym organami ścigania, skarbowymi, kontrolnymi, podatkowymi a także związanymi z weryfikacją wydatkowania środków publicznych – przygotowując duże i małe firmy a także osoby fizyczne do sprostania wyzwaniom prawnym w procesach sądowych i w postępowaniach przygotowawczych.

Adwokat Marcin Malinowski nie stroni od sfery zagadnień podatkowych doradzając Klientom w zagadnieniach z którymi przychodzi im się zmierzyć w codziennym życiu i biznesie – co często połączone jest z profesjonalnym wsparciem w kontrolach i świadczeniu obrony.

Adwokat doradza również z powodzeniem obcokrajowcom w rozwijaniu i zabezpieczaniu przedsięwzięć biznesowych w zakresie szeroko pojętego legal compliance a więc zgodności i dostosowywania biznesu do obowiązującego prawa,  w tym wspiera w obcokrajowców w sprawach pobytu na terenie Polski.

Rozwijanymi specjalizacjami adwokata są również reprezentacja Klientów w postępowaniach:

  • karno – skarbowych;
  • karnych;
  • podatkowych i administracyjnych, w tym funduszy europejskich, ze szczególnym uwzględnieniem karuzel podatkowych;
  • cywilnych, w tym gospodarczych (np. budowlanych, transportowych, developerskich,
    prawa nieuczciwej konkurencji);
  • white-collar worker crimes oraz sprawach z nimi związanych.